“Zatrzymaj Hashimoto. Wzmocnij tarczycę!”-poradnik

"Zatrzymaj Hashimoto. Wzmocnij tarczycę!" to poradnik autorstwa Marka Zaremby, zawierające pomocne wskazówki, jak radzić sobie z chorobą Hashimoto

Tematyka książki

Zatrzymaj Hashimoto. Wzmocnij tarczycę!” to poradnik autorstwa Marka Zaremby, zawierające pomocne wskazówki, jak radzić sobie z chorobą Hashimoto. Autor opisuje typowe objawy świadczące o chorobie, na przykład przesuszanie skóry, łamliwe włosy, brak energii i koncentracji. Dzięki poradnikowi osoby chore na Hashimoto mają możliwość wdrożenia profilaktycznych działań, które zminimalizują przykre objawy i przyczynią się do poprawy samopoczucia. Książka jest bardzo wiarygodnym źródłem informacji, ponieważ autor boryka się z tym schorzeniem już siedemnaście lat, a rady zawarte w poradniku stosuje na sobie samym. Według niego najważniejszymi elementami profilaktyki są odpowiednia dieta, suplementacja, aktywność fizyczna oraz oczyszczanie organizmu. Dzięki temu choroba nie rozwija się, a autor nie doświadcza tak dotkliwie nieprzyjemnych objawów. W poradniku zawarte są informacje, dzięki którym czytelnicy dowiedzą się, jak można zdiagnozować chorobę Hashimoto oraz jak leczyć jej symptomy w naturalny sposób. Autor radzi także, jak pokonać stres oraz wprowadzić odpowiednią suplementację i dietę. W książce podane są przykładowe przepisy na potrawy, których zadaniem jest wzmocnienie pracy tarczycy i układu odpornościowego. Dzięki zdrowym posiłkom w organizmie osób cierpiących na Hashimoto zostanie przywrócona równowaga hormonalna.

O autorze

Marek Zaremba jest dietetykiem, specjalistą medycyny komórkowej oraz założycielem Akademii Zdrowia i Dietoterapii “Gotuj zdrowo!”. Prowadzi także bloga kulinarnego. Prowadzi kursy gotowania w wielu miastach Polski oraz bierze udział w wydarzeniach kulinarnych. Oprócz poradnika “Zatrzymaj Hashimoto. Wzmocnij tarczycę!” autor napisał także inne książki o zdrowotnej tematyce, na przykład “Leczenie dietą. Wygraj z Candidą!” lub “Jaglany detoks”. W swoich dziełach prezentuje swoje przepisy oraz opisuje, jak konkretne produkty spożywcze wpływają na organizm. Jego główne założenia w kwestii zdrowego stylu życia obejmują dopasowaną dietę oraz aktywność fizyczną. Marek Zaremba zainteresował się dietetyką, kiedy jego zdrowie się pogorszyło. Metodą prób i błędów wyeliminował ze swojej diety szkodliwe składniki, dzięki czemu szybko odczuł poprawę samopoczucia. Jego książki zawierają więc porady oparte na osobistym doświadczeniu autora, co sprawia, że autor zapewnia o ich skuteczności.

Główne zalety poradnika


Czytelnicy poradnika “Zatrzymaj Hashimoto. Wzmocnij tarczycę!” to w głównej mierze osoby cierpiące na tę chorobę. Pozytywne komentarze na temat książki, które najczęściej się powtarzają, to:

  • wiarygodność porad-osobiste doświadczenia autora
  • lekki, przyjemny styl pisania
  • ciekawe przepisy
  • porady dietetyczne.
Food obraz autorstwa freepik - www.freepik.com